Reklam
Reklam

Mustafa Karadayı, HÖH Genel Başkanı seçildi

HÖH Partisinin 9. Olağan Kurultayında Mustafa Karadayı Genel Başkanlığa seçildi. Kurultayın basına kapalı bölümünde oylamada Karadayı oybirliği ile HÖH Genel Başkanı olarak seçildi. Oylamanın ardından kürsüye gelerek bir konuşma yapan Karadayı,...

Mustafa Karadayı, HÖH Genel Başkanı seçildi
Bu içerik 7430 kez okundu.
Reklam

HÖH Partisinin 9. Olağan Kurultayında Mustafa Karadayı Genel Başkanlığa seçildi. 

Kurultayın basına kapalı bölümünde oylamada Karadayı oybirliği ile HÖH Genel Başkanı olarak seçildi. Oylamanın ardından kürsüye gelerek bir konuşma yapan Karadayı, delegelere teşekkür etti. 

 

SÜRPRİZ YOKTU
HÖH Partisinin 9. Olağan Kurultayı’ndan kimse sürprizlerin çıkmasını beklemiyordu. Mustafa Karadayı’nın ‘vitrin başkanı’ seçileceği ve Onursal Başkan Ahmed Doğan’ın parti tüzüğünde yapılan değişikliklerle yetkisinin artırılacağı biliniyordu. Belki de tek sürpriz, şaibeli milletvekili Delian Peevski’nin kurultaya gelmemesi oldu.  Doğan ise kurultaya gelerek 2013 yılında kendisine karşı yapılan saldırının ardından ilk defa kamuoyunun önüne çıkmış oldu. Sofya’daki NDK merkezinde gerçekleştirilen kurultayda mesajını kendisi okumak yerine Filiz Hüsmenova’ya okuttu. Doğan mesajında, HÖH’ün Bulgaristan’ın istikrarı için stratejik bir yatırım olduğunu ve geçen 25 yılda bunun görüldüğünü belirtti. Doğan, bu bağlamda Bulgar etnik modelinin Avrupa ve dünya tarafından daha değerlendirmeye alınacağını savundu ve partinin birliğinden söz etti. 

DOĞAN, HÖH'ÜN 'RUHANİ' LİDERİ OLDU
HÖH Partisinin ipleri her zaman Doğan'ın elindeydi. Ancak parti tüzüğünde yapılan değişiklikle bu resmileşti. Doğan, onursal başkan pozisyonunu koruyarak bir nevi partinin ruhani lideri haline geldi. İstediği zaman parti yönetimini değiştirebilecek ve kısacası tüm kontröl elinde olacak. Mestan'ın partiden uzaklaştırılması da işte bu kontrolü sorgulamaya kalkması neticesinde yapıldı. Mestan, tüzükte yazmayan ancak tüm partililerin kabul ettiği Doğan'ın ruhaniliğini tanımamaya kalkışmıştı. Artık parti tüzüğü de değişti ve Doğan değişmez lider olarak faaliyetine devam edecek. Genel Başkanlığa seçilen Karadayı ise 'vitrin başkanı' olarak kamuoyunun önüne çıkacak. Doğan ise Boyana semtindeki sarayından HÖH'ü üdare etmeye devam edecek. Bu sistemi sorgulamaya kalkan herkes ise partinin bütünlüğüne karşı gelmiş sayılacak. 
AJANS BG
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HÖH’ün 29. kuruluşu vesilesiyle Mustafa Karadayı’nın kutlama mesajı
HÖH’ün 29. kuruluşu vesilesiyle Mustafa Karadayı’nın kutlama mesajı
Yalova Belediye Başkanından Karadayı'ya Atatürk portresi
Yalova Belediye Başkanından Karadayı'ya Atatürk portresi