SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-04-2021 12:50

Bulgaristan’a girişe 3 şart

Bulgaristan’da turizm sezonun açılmasına sayılı günler kala ülkeye giriş şartları netleşti

Bulgaristan’a girişe 3 şart
Bulgaristan’da turizm sezonun açılmasına sayılı günler kala ülkeye giriş şartları netleşti.

 

Bu 3 şarttan birini yerine getirenlerin ülkeye girişlerine izin verilecektir.

Sağlık Bakanlığı Başmüfettişi Doç. Angel Kunçev yaptığı açıklamada, alınan tedbirlerin Bulgaristan’a komşu ülkelerin tedbirlerine denk gelmelerine dikkat edildiğini söyledi.

Öteyandan Sağlık Bakanı Angelov’un talimatıyla bugünden itibaren 1.5 metre sosyal mesafe ve her saat başı dezenfeksiyon şartıyla eğitim ve kurs merkezleri kapılarını açacak.

Ayrıca Hrıstiyanların Söğüt Bayramı (25 Nisan) ve Paskalya’da (2 Mayıs) kiliselere girişler salgın şartlarına uygun halde gerçekleşecek. Mesafe ve maske zorunlu olacak. Kiliseye gidecek Hristiyanların ikonları öpmemeleri tavsiye edilirken, Söğüt Bayramında söğüt dalları ve çiçekler kilise dışında dağıtılacak.

Spor müsabakalarında yüzde 30 doluluk oranı ve bir sektörde en fazla 1000 kişi şartıyla seyircilerin stadyumlara alınmasına izin verilecek.

Sağlık Bakanı Kostadin Angelov düzenlediği basın toplantısında turizm sezonu için alınan önlemlere dair bilgileri paylaştı.

gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, mardin evden eve taşımacılık, mardin evden eve taşımacılık, diyarbakır evden eve taşımacılık,

Yapılan açıklamada 1 Mayıs’tan itibaren Bulgaristan’a gelen turistlerin ülkeye girişleri 3 yolla olacağı belirtildi.

Buna göre ülkeye girişte aşağıdaki 3 şarttan biri aranacak.

Aşı sertifikası (Tamamlanmış aşı süresi) Negatif PCR testi veya antijen testi. Bulgaristan’a girişte son 6 ay öncesinden geçerli Covid-19 hastalığını geçirmiş belgesi.

AdminAdmin