SİYASET
Giriş Tarihi : 11-06-2021 10:05

İlknur Kazim, Bornova ve Menderes Belediye Başkanlarının Konuğu Oldu

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim, Türkiye ziyareti kapsamında Momçilgrad’ın kardeş şehri olan İzmir Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ'u ziyaret etti. Kazim, mevkidaşını Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar

İlknur Kazim, Bornova ve Menderes Belediye Başkanlarının Konuğu Oldu

 

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim, Türkiye ziyareti kapsamında Momçilgrad’ın kardeş şehri olan İzmir Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ'u ziyaret etti. Kazim, mevkidaşını Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programına konuk olarak davet etti. Geçen yıl koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle çevrimiçi etkinliklerle gerçekleştirilen program, bu yıl 5-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında yüz yüze gerçekleştirilecek. İki belediye başkanının gerçekleştirdiği görüşmede Momçilgrad Belediye Başkan Yardımcısı ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Momçilgrad İlçe Başkanı Ayhan Osman ve Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer de hazır bulundular. 

Heyet ayrıca İzmir Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile son derece dostane havada geçen bir görüşme gerçekleştirdi. 2019 yılında iki belediye, belediye meclislerinin kararları ile kardeş şehir protokolü imzalama konusunda anlaşmıştı, ancak koronavirüs salgını, işbirliği protokolünün imzalanmasını engelledi. Menderes ilçesinde Momçilgrad bölgesinden göçmen olan birkaç bin kişi ikamet etmekte olup Gümüş Mestanlı adında bir mahalle bile bulunuyor. 

Görüşmede iki taraf, Momçilgrad ve Menderes arasında gelecekteki işbirliğinin kamusal yaşamın tüm alanlarında olumlu bir etki yaratacağı konusunda ortak görüş bildirdiler.

 

KircaaliHaber

AdminAdmin