SİYASET
Giriş Tarihi : 22-01-2020 21:33

Mestanlı Belediyesi 2020 Yılı Bütçe Taslağında altyapı yatırımına öncelik veriliyor

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim, Momçilgrad Belediyesi 2020 Yılı Bütçe Taslağının kamuoyunda tartışılmasında,”

 Mestanlı Belediyesi 2020 Yılı Bütçe Taslağında altyapı yatırımına öncelik veriliyor

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim, Momçilgrad Belediyesi 2020 Yılı Bütçe Taslağının kamuoyunda tartışılmasında,” Momçilgrad Belediyesi’nin yatırım çekmesini ve gençleri geri döndürmesini istiyorsak, altyapıyı iyileştirmemiz gerekiyor”dedi. 2020 Yılı Bütçe Taslağının kamuoyunda tartışma toplantısında Momçilgrad ve ilçe sakinleri, Belediye Meclis üyeleri ve köy muhtarları hazır bulundu.

İlknur Kazim, önümüzdeki aylarda önceliğin ilçe yollarının ve su temini şebekelerinin ve tesislerinin onarımı ve ilçede kanalizasyon sistemlerinin inşası olacağını vurguladı.

Belediye Başkanı,” Bütçenin dışında altyapıya yatırım yapabilmemiz için farklı projelerin finanse edilmesi için başvuruda bulunacağız” dedi. Belediye Başkanı, buna örnek olarak şu anda elektrik maliyetlerini azaltmak amacıyla mevcut sokak aydınlatma sistemlerini enerji tasarrufu sağlayan aydınlatma sistemleriyle değiştirmek için bir projenin hazırlandığına işaret etti.

İlknur Kazim,”Tüm yerleşim yerlerinde yaşam ortamını tamamen iyileştirmemizi istiyorum, ancak maalesef sahip olduğumuz imkanlar sınırlı. En çok ihtiyaç duyulan yerlere yatırım yapacağız, ama aynı zamanda zarar gören ilçe sakinleri olmayacak şekilde dengelemeye çalışacağız” dedi.

AdminAdmin