dost
Giriş Tarihi : 06-04-2006 00:00

Naim Süleymanoğlu'ndan DOST Partisine Destek

Nisan günü Sofya’da düzenlenecek olan DOST Partisinin kuruluş kongresine yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 1500 delege ve misafirin katılması bekleniyor.

Naim Süleymanoğlu'ndan DOST Partisine Destek
Naim Süleymanoğlu'ndan DOST Partisine Destek 

10 Nisan günü  Sofya’da düzenlenecek olan DOST Partisinin kuruluş kongresine yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 1500 delege ve misafirin katılması bekleniyor. 

Türkiye’den kongreye katılmak için yaklaşık 200 kişi bu akşam Kırcaali’ye geldi. DOST Partisi kurucularından Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer misafirlerle katıldığı akşam yemeğinde partini kuruluş nedeni ve amacı hakkında bilgi sundu. 

Türkiye ‘den gelen delege ve misafirler arasında Dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun da yer alması dikkat çekti. 

Bahri Ömer Kırcaali Haber gazetesine yaptığı açıklamada Naim Süleymanoğlu’nun DOST Partisini desteklemek için yarın Sofya’da düzenlenecek olan kongreye katılacağını belirtti. 

Kongreye ilginin büyük olduğunu belirten Ömer, Sofya milli kültür sarayı salonu kapasitesinin 1200 olduğunu ancak kongreye katılmak isteyenlerin sayısının 2000’i aştığını belirtti.

 

Kongreye ayrıca Yunanistan'dan Dr. Sadık Ahmet'in kurduğu  DEB- Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş'un da katılması beklenmektedir.

kircaalihaber.com

 

AdminAdmin