BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 31-12-2020 14:44

Şehitlerimizi Tanıyalım:Abdülaziz Raif Bekir

Şehitlerimizi Tanıyalım Şehit Abdülaziz Raif Bekir (34) - Gruevo (Hayranlar), Mestanlı, Kırcaali 1950-1984

Şehitlerimizi Tanıyalım:Abdülaziz Raif Bekir
Haberin Videosu : Demir Leydi Konuşmakta

Şehitlerimizi Tanıyalım
Şehit Abdülaziz Raif Bekir (34) - Gruevo (Hayranlar), Mestanlı, Kırcaali 1950-1984

Abdülaziz mutlu, inşaatçılığın tüm yönlerini ayrıntılarıyla bilen, fevkalade çalışkan ve bu niteliklerinden dolayı da aranan, sayılan, dürüst ve onurlu bir kişiydi. 

Mestanlı merkezindeki olayların haberini alan Hayranlı köy sakinlerinin bir kısmı çevredeki küçük köylere yada dağlık arazilere çıkarlardı. Köyde kalanlar muhtemel bir baskını birbirleriyle kenetlenmiş olarak karşıladılar. 26 Aralık 1984 gününün akşam saatlerinde köyün girişinde ateşler yakarak  beklemeye başladılar. 

Önce elektrikleri kestiler, sonra tazyikli su, daha sonra da kurşun yağmuru başladı. "Biz Türk'üz, Türk öleceğiz!" diye bağırıyorlardı. Kurşun yağmuru Abdülaziz'i yere serdi, sonra da al kanlar içinde doğruldu ve yeniden "Beni vurun beni! Ben Türk'üm, Türk öleceğim" diye bağırdı ve yeniden yere yaslandı. Önce donup kaldılar, sonra tekrar yüzlerce kişinin gözü önünde delik deşik ettiler.

Abdülaziz'in cenazesi 4 gün sonra iç kanamadan öldüğüne dair raporla beraber teslim edilir. Ailesi 1989 yılında Türkiye'ye gelerek Bursa'ya yerleşir.

Haberin Galerisi : Aralık etkinlikleri 2020 Kaynak:Guner Shukru & ДПС Пресцентър
AdminAdmin