SİYASET
Giriş Tarihi : 05-11-2019 19:10

Yeni Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazim, yemin ederek görevine başladı

Momçilgrad’ın (Mestanlı) yeni Belediye Başkanı İlknur Kazim, Belediye Meclis üyeleri ve köy muhtarları bugün yemin ederek, resmi olarak göreve başladılar. Belediye Meclisinin özel oturumu, Nov Jivot Halk Kültür Evi salonunda gerçekleşti. Belediye Meclisi’nin özel oturumu Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) partisinden en yaşlı Meclis Üyesi olarak Sali Şaban tarafından yönetildi. Meclis özel oturumunda Kırcaali Valisi Nikola Çanev, Momçilgrad ilçesi sakinleri ve misafirleri hazır bulundular. Oturum, yeni seçilen Belediye Meclis üyeleri, yeni Belediye Başkanı ve köy

Yeni Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazim, yemin ederek görevine başladı
Haberin Videosu : videojs.options.flash.swf = "files/player/video-js.swf";

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

Momçilgrad’ın (Mestanlı) yeni Belediye Başkanı İlknur Kazim, Belediye Meclis üyeleri ve köy muhtarları bugün yemin ederek, resmi olarak göreve başladılar. Belediye Meclisinin özel oturumu, Nov Jivot Halk Kültür Evi salonunda gerçekleşti. Belediye Meclisi’nin özel oturumu Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) partisinden en yaşlı Meclis Üyesi olarak Sali Şaban tarafından yönetildi. Meclis özel oturumunda Kırcaali Valisi Nikola Çanev, Momçilgrad ilçesi sakinleri ve misafirleri hazır bulundular. Oturum, yeni seçilen Belediye Meclis üyeleri, yeni Belediye Başkanı ve köy muhtarları için düzenlenen yemin töreni ile başladı.

Vali Nikola Çanev, yeni seçilen Belediye Meclis üyelerini, Belediye Başkanı’nı ve köy muhtarlarını tebrik ederek, şunları söyledi: “Yeni görev döneminde yerel yönetimin insanların ihtiyaçlarına anlayış göstereceğini ve idari kapasiteyi geliştirmeye yönelik çalışacağını umuyorum. Hepinizin toplumun geleceği hakkındaki kararlarınızda mantıklı ve diyalog içinde hareket etmenizi bekliyorum”.

Yeni Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, yaptığı konuşmada, “Umarım ortak çabalarla ilçemizi daha yaşanabilir bir yer yaparız. Seçmenlerimizin belediye yönetimine dahil edilmesi için mümkün olan her şeyi yapacağım. Gayret ve sebatla çalışarak başarılarımızı artıracağımıza ve Momçilgrad'ı fırsatlar şehrine dönüştüreceğimize inanıyorum” dedi.

Oturumun gündeminde Momçilgrad Belediye Meclis Başkanı seçimi de vardı. Bu göreve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Meclis Grubu’nda yer alan Ersin Ömer ve Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Meclis Grubu’nda yer alan Dimitır Kadiev aday gösterildi. Gizli yapılan oylamada HÖH’ten Ersin Ömer, 29 Meclis Üyesinden 22’sinin oyu ile Momçilgrad Belediye Meclis Başkanı seçildi. Önceki dönem Momçilgrad Belediye Başkanı Sunay Hasan, belediyenin sembolik anahtarını İlknur Kazim’e takdim etti.

Eğer bir hatırlatma yapacak olursak, 27 Ekim 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerin birinci turunda oyların yüzde 73,57’sini alan İlknur Kazim, Momçilgrad Belediye Başkanı seçildi. İlçede 5 811 seçmen oyunu İlknur Kazim’e verdi. 

KAYNAK: KIRCAALIHABER

 

  

 

Haberin Galerisi : Yeni Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazim, yemin ederek görevine başladı
AdminAdmin