YEREL
Giriş Tarihi : 29-03-2023 10:31

Mestanlı Belediyesi’nin yeni bir projesiyle sosyal hizmetler iyileştirilecek

Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediyenin hibe desteği almaya hak kazandığı başka bir sosyal projesinin uygulanması üzere Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile sözleşme imzalanacak

Mestanlı Belediyesi’nin yeni bir projesiyle sosyal hizmetler iyileştirilecek

Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediyenin hibe desteği almaya hak kazandığı başka bir sosyal projesinin uygulanması üzere Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile sözleşme imzalanacak. “Momçilgrad Belediye Kapasitesinin Güçlendirilmesi" projesinin amacı, ilçede yaşayan en savunmasız gruplardan insanlara daha kaliteli ve etkili hizmetler sağlamaktır. Proje aynı zamanda sosyal hizmetlerin sağlanmasında yer alan çalışanların idari kapasitelerinin artırılmasını da amaçlamaktadır. Ayrıca vatandaşlara kişisel yardım, sosyal ve bütünleşik sosyal ve sağlık hizmetlerinin sağlanmasıyla ilgili bilgilendirici kampanyaları yürütülmesi planlanmaktadır. Proje kapsamında Momçilgrad Belediyesi’nin sosyal politikalarının uygulanmasına yönelik faaliyetlerde yer alan 20'den fazla kişi eğitilecek.

Projenin uygulanmasından sonra beklenen sonuçlar, vatandaşların bireysel gereksinimlerini karşılayan sosyal hizmetlere eşit erişimi garanti etmek ve destek sağlamada bütüncül bir yaklaşımı teşvik etmektir.

 

Kaynak: KircaaliHaber

 


 

AdminAdmin